Wydziały Postępowań Administracyjnych w Polsce: Różnice pomiędzy wersjami
Wygląd
Nie podano opisu zmian |
Nie podano opisu zmian |
||
| (Nie pokazano 15 pośrednich wersji utworzonych przez tego samego użytkownika) | |||
| Linia 1: | Linia 1: | ||
[[ | [[Kategoria:WPA]] | ||
= | = Lista WPA w Polsce = | ||
{| class="wikitable sortable" | |||
|+ | |||
!Nazwa | |||
!Adres | |||
!Główny Telefon | |||
!Główny Email | |||
!ePUAP | |||
|- | |||
|[[WPA Warszawa|WPA KSP (Komenda Stołeczna Policji)]] | |||
|ul. Domaniewska 36; 00-764 Warszawa | |||
|47 72 374 34 | |||
|wpa@ksp.policja.gov.pl | |||
|663a5cqcqi | |||
|- | |||
|[[WPA Gdańsk|WPA w Gdańsku]] | |||
|ul. Długa Grobla 4; 80-754 Gdańsk | |||
|47 74 14 114 | |||
|naczelnik.wpa@gd.policja.gov.pl | |||
|icq0w0t84v | |||
|- | |||
|[[WPA Kraków|WPA w Krakowie]] | |||
|os. Zgody 10; 31-950 Kraków | |||
|47 83 53 260 | |||
|wpa@malopolska.policja.gov.pl | |||
|c5fm2ry03i | |||
|- | |||
|[[WPA Katowice|WPA w Katowicach]] | |||
|ul. Lompy 19; 40-038 Katowice | |||
|47 85 115 99 | |||
|postepowania-administracyjne@ka.policja.gov.pl | |||
|s6kk30c6j1 | |||
|- | |||
|[[WPA Wrocław|WPA we Wrocławiu]] | |||
|ul. Podwale 31-33; 50-040 Wrocław | |||
|47 87 133 51 | |||
|wpa@wr.policja.gov.pl | |||
|37t00alni2 | |||
|- | |||
|[[WPA Poznań|WPA w Poznaniu]] | |||
|ul. Taborowa 22; 60-790 Poznań | |||
|47 77 152 00 | |||
|naczelnik.wpa@po.policja.gov.pl | |||
|0296bbftro | |||
|- | |||
|[[WPA Szczecin|WPA w Szczecinie]] | |||
|ul. Bardzińska 1A; 71-710 Szczecin | |||
|47 78 16 285 | |||
|wpa@sc.policja.gov.pl | |||
|0xp956flt4 | |||
|- | |||
|[[WPA Lublin|WPA w Lublinie]] | |||
|ul. Gospodarcza 1B; 20-213 Lublin | |||
|47 81 149 91 | |||
|wpa@lu.policja.gov.pl | |||
|crqg4398yz | |||
|- | |||
|[[WPA Kielce|WPA w Kielcach]] | |||
|ul. Śniadeckich 14; 25-366 Kielce | |||
|47 80 223 50 | |||
|wpa@ki.policja.gov.pl | |||
|11r69fdom5 | |||
|- | |||
|[[WPA Rzeszów|WPA w Rzeszowie]] | |||
|ul. Dąbrowskiego 30; 35 - 036 Rzeszów | |||
|47 821 25 70 | |||
|wpa@rz.policja.gov.pl | |||
|6l446ekrbt | |||
|- | |||
|[[WPA Olsztyn|WPA w Olsztynie]] | |||
|ul. Pstrowskiego 3; blok 4; 10-049 Olsztyn | |||
|47 73 143 00 | |||
|wpa@ol.policja.gov.pl | |||
|7u4hq3da1j | |||
|- | |||
|[[WPA Bydgoszcz|WPA w Bydgoszczy]] | |||
|al. Powstańców Wielkopolskich 7; 85-090 Bydgoszcz | |||
|47 75 154 20 | |||
|wpa@bg.policja.gov.pl | |||
|eh1gft964t | |||
|- | |||
|[[WPA Opole|WPA w Opolu]] | |||
|ul. Powstańców Śląskich 20; 45-087 Opole | |||
|47 86 423 76 | |||
|wpa@op.policja.gov.pl | |||
|773avp0thz | |||
|- | |||
|[[WPA Gorzów Wielkopolski|WPA w Gorzowie Wielkopolskim]] | |||
|ul. Kwiatowa 10; 66-400 Gorzów Wielkopolski | |||
|47 79 118 70 | |||
|sekretariat.wpa@go.policja.gov.pl | |||
|6e7sj7gw7o | |||
|- | |||
|[[WPA Łódź|WPA w Łodzi]] | |||
|ul. Lutomierska 108/112; 91-048 Łódź | |||
|47 841 51 91 | |||
|wpa@ld.policja.gov.pl | |||
|517ya2gmm6 | |||
|- | |||
|[[WPA Radom|WPA w Radomiu]] | |||
|ul. 11 Listopada 37/59; 26-600 Radom | |||
|47 701 23 03 | |||
|pa.kwp@ra.policja.gov.pl | |||
|2a200hidsy | |||
|- | |||
|[[WPA Białystok|WPA w Białymstoku]] | |||
|ul. Słowackiego 1; 15-229 Białystok | |||
|47 711 36 44 | |||
|wpa@bk.policja.gov.pl | |||
|0o6h0w9xut | |||
|} | |||
= WPA a procedowanie wniosków = | |||
Większość wniosków które wysyłane są do WPA podlega pod prawo administracyjne. Standardowo WPA ma 30 dni na rozpatrzenie takiego wniosku. W przypadku spraw "szczególnie skomplikowanych" może przedłużyć taki wniosek raz. | |||
Wszelkiego rodzaju pisma o drugim przedłużeniu czy przekraczanie terminów WPA jest po prostu nielegalne. | |||
W takim wypadku są dwa wyjścia: albo można czekać, albo można wysłać ponaglenie. Ponaglenie można wysłać przez ePuap jako pismo ogólne do Komendanta Głównego Policji '''za pośrednictwem''' "swojego" WPA. Zachęcam do wysyłania takich ponagleń. | |||
= Poszczególne WPA = | |||
{{Special:AllPages/WPA}} | |||
Aktualna wersja na dzień 14:41, 5 gru 2025
Lista WPA w Polsce
| Nazwa | Adres | Główny Telefon | Główny Email | ePUAP |
|---|---|---|---|---|
| WPA KSP (Komenda Stołeczna Policji) | ul. Domaniewska 36; 00-764 Warszawa | 47 72 374 34 | wpa@ksp.policja.gov.pl | 663a5cqcqi |
| WPA w Gdańsku | ul. Długa Grobla 4; 80-754 Gdańsk | 47 74 14 114 | naczelnik.wpa@gd.policja.gov.pl | icq0w0t84v |
| WPA w Krakowie | os. Zgody 10; 31-950 Kraków | 47 83 53 260 | wpa@malopolska.policja.gov.pl | c5fm2ry03i |
| WPA w Katowicach | ul. Lompy 19; 40-038 Katowice | 47 85 115 99 | postepowania-administracyjne@ka.policja.gov.pl | s6kk30c6j1 |
| WPA we Wrocławiu | ul. Podwale 31-33; 50-040 Wrocław | 47 87 133 51 | wpa@wr.policja.gov.pl | 37t00alni2 |
| WPA w Poznaniu | ul. Taborowa 22; 60-790 Poznań | 47 77 152 00 | naczelnik.wpa@po.policja.gov.pl | 0296bbftro |
| WPA w Szczecinie | ul. Bardzińska 1A; 71-710 Szczecin | 47 78 16 285 | wpa@sc.policja.gov.pl | 0xp956flt4 |
| WPA w Lublinie | ul. Gospodarcza 1B; 20-213 Lublin | 47 81 149 91 | wpa@lu.policja.gov.pl | crqg4398yz |
| WPA w Kielcach | ul. Śniadeckich 14; 25-366 Kielce | 47 80 223 50 | wpa@ki.policja.gov.pl | 11r69fdom5 |
| WPA w Rzeszowie | ul. Dąbrowskiego 30; 35 - 036 Rzeszów | 47 821 25 70 | wpa@rz.policja.gov.pl | 6l446ekrbt |
| WPA w Olsztynie | ul. Pstrowskiego 3; blok 4; 10-049 Olsztyn | 47 73 143 00 | wpa@ol.policja.gov.pl | 7u4hq3da1j |
| WPA w Bydgoszczy | al. Powstańców Wielkopolskich 7; 85-090 Bydgoszcz | 47 75 154 20 | wpa@bg.policja.gov.pl | eh1gft964t |
| WPA w Opolu | ul. Powstańców Śląskich 20; 45-087 Opole | 47 86 423 76 | wpa@op.policja.gov.pl | 773avp0thz |
| WPA w Gorzowie Wielkopolskim | ul. Kwiatowa 10; 66-400 Gorzów Wielkopolski | 47 79 118 70 | sekretariat.wpa@go.policja.gov.pl | 6e7sj7gw7o |
| WPA w Łodzi | ul. Lutomierska 108/112; 91-048 Łódź | 47 841 51 91 | wpa@ld.policja.gov.pl | 517ya2gmm6 |
| WPA w Radomiu | ul. 11 Listopada 37/59; 26-600 Radom | 47 701 23 03 | pa.kwp@ra.policja.gov.pl | 2a200hidsy |
| WPA w Białymstoku | ul. Słowackiego 1; 15-229 Białystok | 47 711 36 44 | wpa@bk.policja.gov.pl | 0o6h0w9xut |
WPA a procedowanie wniosków
Większość wniosków które wysyłane są do WPA podlega pod prawo administracyjne. Standardowo WPA ma 30 dni na rozpatrzenie takiego wniosku. W przypadku spraw "szczególnie skomplikowanych" może przedłużyć taki wniosek raz.
Wszelkiego rodzaju pisma o drugim przedłużeniu czy przekraczanie terminów WPA jest po prostu nielegalne.
W takim wypadku są dwa wyjścia: albo można czekać, albo można wysłać ponaglenie. Ponaglenie można wysłać przez ePuap jako pismo ogólne do Komendanta Głównego Policji za pośrednictwem "swojego" WPA. Zachęcam do wysyłania takich ponagleń.
Poszczególne WPA
- WPA Białystok
- WPA Bydgoszcz
- WPA Gdańsk
- WPA Gorzów Wielkopolski
- WPA Katowice
- WPA Kielce
- WPA Kraków
- WPA Lublin
- WPA Olsztyn
- WPA Opole
- WPA Poznań
- WPA Radom
- WPA Rzeszów
- WPA Szczecin
- WPA Warszawa
- WPA Wrocław
- WPA Łódź
- Wszystkie WPA
- Wydziały Postępowań Administracyjnych w Polsce
- Wyłączenie badania psychologicznego
- Wyłączenie przyczyny posiadania broni